Opravovanou silnici u Hanušovic čeká ještě jedna úplná uzavírka

Silnici II/369 u Hanušovic, která letos prochází mimořádně náročnou rekonstrukcí, čeká úplná měsíční uzavírka. Její délku si vynutilo počasí.

 

Proběhne v termínu od 12. října do 12. listopadu a umožní zprovoznit komunikaci v obou směrech ještě v letošním roce.

„V průběhu rekonstrukce bohužel v důsledku silných dešťů výrazně stoupla hladina řeky Moravy. Část stavby voda vyplavila. Kvůli tomu celý projekt nabral zhruba desetidenní zpoždění,“ říká ředitel Správy silnic Olomouckého kraje David Štěpánek.

Závěrečné práce měly původně probíhat převážně za částečné uzavírky, která by umožňovala zachování dopravy alespoň v kyvadlovém režimu. S úplnou uzavírkou se počítalo jen na 10 dní. Její prodloužení na měsíc celé dokončení urychlí. Nebude tak hrozit nebezpečí, že stavbaři nestihnou vše potřebné před příchodem zimy a otevření silnice se prodlouží až do jara.

„Uvědomujeme si, že je to komplikace pro řidiče a nepříjemnost pro občany bydlící na objízdné trase. Prosíme je proto o trpělivost,“ dodává ředitel David Štěpánek.

Silnici II/369 u Hanušovic před dvěma lety poškodil sesuv půdy. Lokalita je problematická nestabilním svahem a blízkostí řeky Moravy. Kromě samotné komunikace je proto nutné investovat do opěrné zdi, přeložky koryta řeky a nových propustků. Kvůli náročnosti musel Olomoucký kraj na projekt uvolnit přes 100 milionů korun.